Facebook

A KAMPÁNYRÓL

Idén szeptember 16. és 22. között huszonötödik  alkalommal rendezik meg az Európai Mobilitási Hetet, amelynek célja, a környezetbarát és fenntartható városi közlekedés népszerűsítése. Európa legnagyobb közlekedési-környezetvédelmi kampánya évről évre egyre népszerűbb Magyarországon. 

A társadalom környezettudatosságát erősíteni hivatott rendezvénysorozat felhívja a figyelmet

·   a megnövekedett autóforgalom okozta környezeti, baleseti és városképi problémákra,

·       a közlekedési mód felelősségteljes megválasztására,

·  a fenntartható, környezet- és emberbarát városi közlekedés előnyeire,

·       a közösségi, a kerékpáros és a gyalogos közlekedés fejlesztésének szükségességére.

A Mobilitási Hét keretében az önkormányzatok

·  bemutathatják a fenntartható mobilitás érdekében tervezett közlekedéspolitikai kezdeményezésiket és már megvalósított legjobb megoldásaikat

·    ráirányíthatják a polgárok figyelmet azokra a negatív hatásokra, (levegőszennyezés, zaj, zsúfoltság, balesetveszély), amelyet a jelenlegi túlmotorizált közlekedés okoz a városi környezetben és a településen élők életminőségben

·       részt vehetnek egy egész Európára kiterjedő kampányban, melyet valamennyi csatlakozó városban közös cél és azonos tartalom jellemez,

·  hangsúlyozzák a fenntartható városi közlekedés iránt helyi elköteleződésüket és hosszú távú kötelezettségként vállalják új, klíma- és környezetbarát közlekedéspolitikai intézkedések bevezetését.

A „Mobilitás Mindenkinek”  program célja, hogy mindenki hozzáférhessen a fenntartható közlekedéshez, jövedelmétől, lakóhelyétől, nemétől vagy képességeitől függetlenül. Nem számít, hogy fiatal, idős, vagy még meg sem született! 

2026-ban a generációk közötti mobilitásra összpontosítunk. Az élet különböző pontjain a gyermekek, fiatalok, felnőttek és idősek mobilitási kihívásokkal és akadályokkal szembesülnek, amelyek az adott szükségleteikhez és képességeikhez kapcsolódnak. Az EURÓPAI MOBILITÁSI HÉT arra ösztönöz minket, hogy olyan mobilitást képzeljünk el, ahol a közlekedési rendszerek minden korosztályhoz igazodnak, és kielégítik a jelenlegi és a jövő generációinak igényeit. A korosztályok közötti együttműködés és az egyes generációk készségeinek és eszközeinek felhasználása befogadóbbá teheti a mobilitást.

A történelem egy olyan kulcsfontosságú pillanatában, amikor minden eddiginél több generáció él együtt, az Európai Bizottság célja a generációk közötti méltányosság előmozdítása, miközben a jövő generációinak nézőpontját is figyelembe veszi. 

Az önkormányzatok részvételi szándékukat a Mobilitási Hét nemzetközi weboldalán  regisztrálhatják és a polgármester által aláírt Kartát az elmúlt évek gyakorlata szerint az kAWvQEw4ZDxEZW1oQGVrbS5nb3YuaHU=  e-mail címre elektronikusan tudják beküldeni a nemzeti koordináció részére. 

A rendezvénysorozat hazai koordinátora a Közlekedési és Beruházási  Minisztérium. Friss információkért kövesse Facebook oldalunkat:  www.facebook.com/EMH.AMN

Instagram oldalunk:  @emh_hungary