A KAMPÁNYRÓL
Idén szeptember 16. és 22. között huszonötödik alkalommal rendezik meg az Európai Mobilitási Hetet, amelynek célja, a környezetbarát és fenntartható városi közlekedés népszerűsítése. Európa legnagyobb közlekedési-környezetvédelmi kampánya évről évre egyre népszerűbb Magyarországon.
A társadalom környezettudatosságát erősíteni hivatott rendezvénysorozat felhívja a figyelmet
· a megnövekedett autóforgalom okozta környezeti, baleseti és városképi problémákra,
· a közlekedési mód felelősségteljes megválasztására,
· a fenntartható, környezet- és emberbarát városi közlekedés előnyeire,
· a közösségi, a kerékpáros és a gyalogos közlekedés fejlesztésének szükségességére.
A Mobilitási Hét keretében az önkormányzatok
· bemutathatják a fenntartható mobilitás érdekében tervezett közlekedéspolitikai kezdeményezésiket és már megvalósított legjobb megoldásaikat
· ráirányíthatják a polgárok figyelmet azokra a negatív hatásokra, (levegőszennyezés, zaj, zsúfoltság, balesetveszély), amelyet a jelenlegi túlmotorizált közlekedés okoz a városi környezetben és a településen élők életminőségben
· részt vehetnek egy egész Európára kiterjedő kampányban, melyet valamennyi csatlakozó városban közös cél és azonos tartalom jellemez,
· hangsúlyozzák a fenntartható városi közlekedés iránt helyi elköteleződésüket és hosszú távú kötelezettségként vállalják új, klíma- és környezetbarát közlekedéspolitikai intézkedések bevezetését.
A „Mobilitás Mindenkinek” program célja, hogy mindenki hozzáférhessen a fenntartható közlekedéshez, jövedelmétől, lakóhelyétől, nemétől vagy képességeitől függetlenül. Nem számít, hogy fiatal, idős, vagy még meg sem született!
2026-ban a generációk közötti mobilitásra összpontosítunk. Az élet különböző pontjain a gyermekek, fiatalok, felnőttek és idősek mobilitási kihívásokkal és akadályokkal szembesülnek, amelyek az adott szükségleteikhez és képességeikhez kapcsolódnak. Az EURÓPAI MOBILITÁSI HÉT arra ösztönöz minket, hogy olyan mobilitást képzeljünk el, ahol a közlekedési rendszerek minden korosztályhoz igazodnak, és kielégítik a jelenlegi és a jövő generációinak igényeit. A korosztályok közötti együttműködés és az egyes generációk készségeinek és eszközeinek felhasználása befogadóbbá teheti a mobilitást.
A történelem egy olyan kulcsfontosságú pillanatában, amikor minden eddiginél több generáció él együtt, az Európai Bizottság célja a generációk közötti méltányosság előmozdítása, miközben a jövő generációinak nézőpontját is figyelembe veszi.
Az önkormányzatok részvételi szándékukat a Mobilitási Hét nemzetközi weboldalán regisztrálhatják és a polgármester által aláírt Kartát az elmúlt évek gyakorlata szerint az kAWvQEw4ZDxEZW1oQGVrbS5nb3YuaHU= e-mail címre elektronikusan tudják beküldeni a nemzeti koordináció részére.
A rendezvénysorozat hazai koordinátora a Közlekedési és Beruházási Minisztérium. Friss információkért kövesse Facebook oldalunkat: www.facebook.com/EMH.AMN
Instagram oldalunk: @emh_hungary